Carnikavas novada pārstāvji Polijas Neatkarības svētkos viesojas Legionovā

.

PolijaCarnikavas novada domes delegācija pēc sadraudzības pilsētas Polijā mēra uzaicinājuma viesojās Legionovā, lai 10. un 11. novembrī piedalītos svinīgajos pasākumos, kas veltīti Polijas Neatkarības svētkiem.

Legionovas pilsēta nosaukumu ieguvusi 1919. gadā, jo šajā vietā tika veidoti poļu karavīru leģioni. Šodien pilsētas iedzīvotāju skaits pārsniedz 50 000, un attālums no Legionovas līdz galvaspilsētas Varšavas centram ir vien 25 km.

10. novembra rīta pusē pilsētas sporta hallē noritēja svētku tirdziņš, bet pēcpusdienā uzstājās viesu mākslinieciskie kolektīvi. Viesi no Ukrainas veltīja klātesošajiem dzīvespriecīgas programmu, un ar profesionālu sniegumu pārsteidza ansamblis no Gruzijas. Carnikavas “Cēlājiem” pusstundu ilgajā priekšnesumā izdevās patiesi aizraut klausītājus – daži pat uzdejoja, latviešu dziesmām skanot. Savukārt mājinieku poļu izpildītās patriotiskās dziesmas dziedāja visi klātesošie. 11. novembrī Ukrainas un Latvijas ansambļi uzstājās vienā no Legionovas dievnamiem, kurā Carnikavas folkloristi pārsteidza poļus ar dažādiem neredzētiem instrumentiem.

Pašvaldības rīkotajā sadraudzības pasākumā Carnikavas novada domes izpilddirektors Raimonds Garenčiks pateicās poļiem par viesmīlību un lielisko uzņemšanu, uzsverot, ka 11. novembris arī Latvijā ir nozīmīga svētku diena. Polija Armijas dienu svin 15. augustā – par godu tam, ka 1920. gada augusta vidū poļu karaspēks Varšavas kaujā sakāva boļševiku karaspēku, kuram bija skaitlisks pārspēks, un izcīnīja uzvaru. Savā runā R. Garenčiks arī izcēla saikni abu valstu brīvības cīņās, atgādinot, ka poļu karaspēks 1920. gada janvārī palīdzēja atbrīvot no Sarkanās armijas Daugavpili. Kritušos poļu karavīrus toreiz apglabāja Daugavpils kapsētā, un 1928. gada 22. jūnijā Latvijas Valsts prezidents Gustavs Zemgals tur atklāja pieminekli kritušajiem poļu kareivjiem. Padomju laikos kapsēta tika iznīcināta, un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, 1992. gadā, šajā vietā atklāts piemineklis kritušajiem. Tāpat izpilddirektors savā runā uzsvēra, ka šodien ļoti svarīgi ir atbalstīt Ukrainu un Gruziju.

R. Garenčiks

Foto

Share on Facebook Tweet