Informācija par vakcīnām pret Covid-19 apkopota Zāļu valsts aģentūras mājaslapā

.

covid 19 vakcinaLai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes sadaļās “Covid-19 ziņas” un “Fakti par vakcīnām pret Covid-19”, regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādes un apstiprināšanas procesu.

 
Vietnē pieejama aktuālā informācija par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, sākot no informācijas par vakcīnu izstrādes cikla vispārējiem posmiem un kā notiek vakcīnu vērtēšana un apstiprināšana. Tāpat vietnē pieejamas izglītojošas infografikas un regulāri latviešu valodā pārpublicēta informācija par Eiropas Zāļu aģentūras aktualitātēm. Savukārt informācija par vakcinēšanās kārtību un aktuālā informācija par vakcīnas saņemšanu ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19”.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pirmo vakcīnu pret Covid-19

Zāļu valsts aģentūra informē, ka pirmie vakcīnas saņems medicīnas un veselības aprūpes darbinieki, sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki, kā arī personas no 60 gadu vecuma un cilvēki ar hroniskām saslimšanām. Plašāka sabiedrības vakcinācija paredzēta 2021. gada otrajā ceturksnī.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga, tostarp veselības aprūpes darbiniekiem. Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko ienākšanu tirgū, sākumā tiks vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas sabiedrības grupas. Mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu veselības aprūpes sistēmas darbu, kā arī samazināt mirstības un saslimstības radīto slogu uz veselības aprūpes sistēmu.

Iedzvotju vakcinanas plns labots fin 0

Share on Facebook Tweet