Rakstos

Drukāt

Dome nolemj 2017.gadā par vienu mājokli piemērot nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50%

.

Nekustama ipasuma nodoklisŠī gada 22. jūnijā dome nolēma 2017. gadā iedzīvotājiem piemērot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaidi 50% apmērā par vienu mājokli. Tādējādi tiesības saņemt 50% atvieglojumu no taksācijas gadā aprēķinātās NĪN summas būs NĪN maksātājam, kurš deklarējis dzīvesvietu savā nekustamajā īpašumā – dzīvojamajā mājā vai dzīvoklī – Carnikavas novadā.
 
Cilvēkam var piederēt vairāki nekustamie īpašumi, bet 50% atlaide tiks piemērota par mājokli, kurā viņš kā tā īpašnieks būs deklarējis savu dzīvesvietu Carnikavas novadā.
 
"Šāds lēmums ir pieņemts, lai iedzīvotājiem mazinātu nodokļu slogu un viņiem nebūtu jādodas prom no savām dzimtas mājām tikai tāpēc, ka vairs nevar samaksāt nodokļus," skaidro Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica. "Valdība tuvākajā nākotnē plāno būtiski paaugstināt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības, tās tuvinot tirgus vērtībai, kas Latvijas iedzīvotājos ir izsaucis milzīgu rezonansi. Pierīgā jau šobrīd kadastrālās vērtības ir salīdzinoši augstas, savukārt iedzīvotāju maksātspēja ar katru gadu samazinās," viņa norāda.
 
Izšķiroties par lēmumu piešķirt NĪN atlaides 50% apmērā par vienu mājokli, ņemti vērā gan novadnieku lūgumi, gan arī vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju viedoklis, kuri vietnē manabalss.lv parakstījās par iniciatīvu, kas atbalsta NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam. Veiktās aplēses liecina, ka šādu NĪN atlaižu piešķiršanai 2017. gadā ietekme uz pašvaldības budžetu būs aptuveni 170 000 eiro.
 
Lai saņemtu NĪN atlaidi 50% apmērā par vienu mājokli 2017. gadā, iedzīvotājiem pašvaldībā būs jāvēršas ar iesniegumu. Jāņem vērā, ka minētā atlaide netiks piemērota ēkas daļai, kas tiek izmantota saimnieciskās darbības veikšanai.
 
"Pārējās nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kas noteiktas pašvaldības saistošajos noteikumos paliek spēkā kā līdz šim, vienīgi tās netiek summētas uz vienu īpašumu, bet tiek piemērota lielākā no atlaidēm," saka D.Jurēvica. Viņa norāda, ka nākotnē tiks izvērtētas iespējas Carnikavas novadā NĪN atlaidi vienam mājoklim pakāpeniski palielināt līdz pat 70 – 90%. "Domes deputāti ir atbalstījuši ieceri pakāpeniski iet šo ceļu, lai pasargātu iedzīvotājus no valsts politikas, kas ir neprognozējama attiecībā uz kadastrālo vērtību paaugstināšanu," skaidro priekšsēdētāja.
 
Grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā", saskaņā ar kuriem piešķiramas NĪN atlaides 50% apmērā par vienu mājokli, vēl vērtēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 
Jāpiebilst, ka arī nākamgad ēkām īpašumos, kur nebūs deklarēta neviena persona, NĪN likme būs 1,5% no ēkas kadastrālās vērtības. Savukārt, ja Carnikavas novadā deklarētai personai pieder vairāki nekustamie īpašumi, nodoklis par šiem nekustamajiem īpašumiem tāpat kā līdz šim būs 0,2 – 0,6% robežās atkarībā no to kadastrālās vērtības.
Share on Facebook Tweet