Rakstos

Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus balvai „Cilvēka izaugsmei Latvijā”

.

Balva izaugsmei 150Lai veicinātu cilvēka izaugsmi un vairotu Latvijas iedzīvotāju labklājību, ši gada 11.janvārī Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse izsludina pieteikšanos balvu konkursam „Cilvēka izaugsmei Latvijā".
 
Balvu pasniegs trešo gadu pēc kārtas, lai godinātu iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību un izcelt sociālās atbildības iniciatīvas.
 
Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
No š.g. 11.janvāra līdz 11.februārim tiek gaidītas nominācijas četrās kategorijās:
1. Par sociālo atbildību. Par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
2. Par izcilu ieguldījumu izglītībā. Par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
3. Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā. Par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
4. Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.
 
Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru „Asns", goda diplomu un ielūgumu uz apbalvošanas ceremoniju šī gada aprīlī ar iespēju tikties ar augsta līmeņa amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Laureātiem var tikt piešķirtas arī speciālbalvas un naudas balvas.
 
Pieteikumus vērtēs žūrijas komisija, ņemot vērā sekojošus kritērijus:
Ietekme un nozīme. Balvas pretendenta darbības nozīmīguma un ietekmes uz sabiedrību novērtējums.
Ilgtspēja. Balvas pretendenta darbības ilgtspējīga attīstība.
Novatorisms. Novatoriska, radoša un oriģināla pieeja, kas pielāgota Latvijas apstākļiem.
Iedvesma. Paraugs citiem.
 
Uz balvu var pretendēt Latvijas pilsoņi un Latvijas Republikā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, izņemot pati sevi. Iepriekšējo gadu konkursa laureāti nevar tikt nominēti balvai atkārtoti. Informācija par iepriekšējo gadu laureātiem pieejama ŠEIT.
 
Pieteikumu balvu konkursam var iesniegt no 2016. gada 11. janvāra līdz 11. februārim, aizpildot pieteikuma formu un nosūtot to elektroniski .
 
Pieteikumā iekļauj informāciju par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķis un rezultāts, kā arī vismaz viena atsauksme.
 
Ieva Melngaile,
Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biroja un komunikāciju vadītāja.
Tālr.: 29133671.
Share on Facebook Tweet