Rakstos

Drukāt

Izglītības darbinieki gūst jaunas idejas Siguldā

.

Laurenci 50012. decembrī Laurenču sākumskolā notika Novadu apvienības (Carnikava, Salaspils, Sigulda, Ikšķile, Ķekava, Olaine, Garkalne) izglītības pārvalžu vadītāju un izglītības iestāžu direktoru seminārs par sabiedrības iespējām veidot savu skolu – tādu, kādu to vēlas bērni, bērnu vecāki un skolotāji.
 
Lai no idejas virmošanas gaisā nonāktu līdz skolas atvēršanai, bija jāpaiet vairākiem gadiem. Seminārā par pašvaldības atbalstu projekta īstenošanā informēja Siguldas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa, akcentējot objektīvos priekšnoteikumus jaunas skolas izveidei: demogrāfiskais faktors, esošo skolu ietilpība, piemērota ēka.
 
Laurenci eka
 
Laurenču skolas ēkas renovācijai Siguldas dome piešķīra pusmiljonu latu, kas bija pietiekami, lai ēkai piešķirtu mūsdienīgu veidolu, atbilstošu 21.gadsimta skolas prasībām. Kā uzsvēra Siguldas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Maija Bruģe, veiksmes stāsta pamatā ir skolēnu vecāku – „Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrības" biedru – dažādu nozaru profesionāļu iesaistīšanās, lai izveidotu skolu, kas veicinās bērnu izaugsmi un personības attīstību, atraisīs viņu spējas un vēlmi mācīties. Precīzāk sakot, kādām prasmēm un kompetencēm jābūt skolas personālam, veiksmīgi izdevās nokomplektēt skolas komandu. 2013./2014. mācību gadu Laurenču sākumskolā uzsāka 126 skolēni (trīs pirmās klases un pa vienai no otrās līdz sestajai klasei).
 
Laurenci pusdienas
 
Ņemot vērā, ka interese par šo pieredzes apmaiņas pasākumu bija ļoti liela un uz Laurenčiem bija atbraukuši teju vai simts interesentu, skolas direktore Sanita Ungura talkā ņēma savus kolēģus, kuri darbojās kā gidi – izvadāja pa skolu, izstāstīja galveno par mācību satura apguvi, kā arī deva iespēju ikvienam noskaidrot sev interesējošos jautājumus. Piemēram, kā tiek organizētas mācību stundas blokos, vai stundu garā pastaiga ir katru dienu, vai muzicēšanā piedalās visi bērni, vai tiešām programmēšanas un multimediju pulciņš ir jau no pirmās klases, vai skolēnu vecākiem ļauj vadīt mācību stundas u.c.
 
Pirms koncerta, kurā uzstājās pirmo klašu koristi, skolas direktore vaļsirdīgi atzina, ka ideju un darāmā vēl ir ļoti daudz, ir uz ko tiekties, bet par lietām ir jārunā ar bērniem, bērnu vecākiem, pašvaldību. Jo tikai diskusijās rodamas atbildes uz jautājumiem un risinājumi bieži vien arī nestandarta situācijām. Taču galvenais – dosim bērniem tiesības gatavoties dzīvot pašu veidotā sabiedrībā.
 
Vairāk informācijas par Laurenču sākumskolu: ŠEIT
 
Izglītības metodiķe Ināra Briede