Rakstos

Drukāt

FOTO: Veloceļa "Eiro Velo 13" īstenotāji atzinīgi vērtē Carnikavas tiltu pār Gauju

.

Eiro velo zime 800Šodien, 8. maijā uz Carnikavas gājēju un velosipēdistu tilta svinīgi atklāta veloceļa Eiro velo 13 zīme. Eiro velo 13 idejas autors – Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas vadītājs Mihaels Krāmers – atklāšanā pateicās Carnikavas novada pašvaldībai par jauno tiltu un būtisko ieguldījumu Eiro velo 13 infrastruktūras attīstībā.
 
Vinš arī uzsvēra, cik svarīgi ir zināt pagātni, lai nākotnē neatkārtotu iepriekšējās kļūdas. M.Krāmers kopā ar Eiro velo 13 darba grupu, kuru vidū bija arī Eiropas Riteņbraucēju federācijas direktors Adams Bodors, Tūrisma attīstības valsts aģentūras un Vidzemes Tūrisma asociācijas pārstāvji, ar velosipēdiem šodien mēroja ceļu no Vecāķiem uz Carnikavu, piestājot Mežgarciemā, lai iepazītos ar militāro mantojumu – pamesto padomju armijas mācību bāzi, kurā saglabājies liels daudzums propagandas uzrakstu un zīmējumu.
 
Velo1
 
Eiro velo 13 velomaršruts iezīmē simbolisko robežu, ar kuru Aukstā kara gados Eiropa bija sadalīta divās – austrumu un rietumu – daļās. Līdz šim Latvijas posma īstenošanā ir izstrādāti tehniskie projekti gandrīz pusei no posmiem, kopumā ieguldīti aptuveni četri miljoni eiro, to vidū arī Carnikavas novada pašvaldības izbūvētais velosipēdistu tilts.
 
Eiro Velo 13 velotūrisma maršruts kopumā ir 10 000 km, tas šķērso 20 Eiropas valstis un arī Latviju aptuveni 580 kilometru garumā. Veloceļš Eiro velo 13 ļaus iepazīt unikālas vēstures liecības un mazāk zināmus tūrisma apskates objektus valstīs, kuras vairākus gadu desmitus bija noslēgtas no demokrātiskās pasaules.