Rakstos

Drukāt

Carnikavā pie Gaujas un Dzirnezerā ierīkotas labiekārtotas atpūtas vietas

.

Laipa Atputas iela 800Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta "Riverways" ietvaros šopavasar mūsu novadā iedzīvotāju un ūdens tūristu ērtībām ir labiekārtotas divas atpūtas vietas – pie Gaujas upes Carnikavā, Atpūtas ielā 20 un uz Sidrabsaliņas Dzirnezerā. Turklāt par projekta īstenošanā ietaupītajiem līdzekļiem atpūtas vietā pie Gaujas papildus uzstādīta pontonu laipa.
 
Atpūtnieku ērtībām abās vietās ir izvietotas piknika un malkas nojumes, galdi, soli un tualetes, kā arī ierīkota ugunskura vieta. Atpūtas vietas jau izmanto gan laivotāji, gan novada iedzīvotāji un viesi.
 
Atpūtas vietu ierīkošana tika pabeigta jau pavasarī, bet, lai padarītu ērtāku laivotāju izcelšanos krastā, bija iecerēts izveidot arī nelielu laipu. Šim nolūkam tika veikta cenu aptauja, kurā uzvarēja un plānotos darbus paveica SIA „PONTONI.LV". Laipas ierīkošanas kopējās izmaksas ir 1041.49 EUR, ieskaitot PVN 21%.
 
Ar laipas uzstādīšanu noslēdzas pārrobežu sadarbības projekta "Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā" jeb „Riverways" īstenošana Carnikavas novadā. Šajā projektā Carnikavas novads strādājis kopā ar 39 partneriem no Igaunijas un Latvijas, tostarp, ar Kurzemes, Rīgas un Vidzemes plānošanas reģioniem.
 
Realizējot projektu, labiekārtota arī vide pie atpūtas vietām – no krūmājiem un cita veida apaugumiem attīrīti Dzirnezera un Gaujas krasti, bet no Dzirnupes izvilkti sakritušie koki un sadzīves atkritumi.
 
Projekta kopējās izmaksas ir 20 000 EUR, no kuriem 16 600 EUR ir ERAF līdzfinansējums, pašvaldības līdzfinansējums ir 2 400 EUR, valsts budžeta līdzekļi – 1 000 EUR.
 
I.Kīna
 
IgaunijaRiverways logo