Dzīvnieku labestības diena Carnikavā 10.augustā

.

Labas majas10.augustā no plkst.10.00 līdz 18.00 pie tautas nama „Ozolaine" notiks Dzīvnieku labestības dienas kampaņa, kuras laikā Carnikavas novada iedzīvotājiem tiek dota iespēja nodot dzīvnieku patversmes vajadzībām tās mantas, kuras pašiem vairs nav nepieciešamas.
 
Dzīvnieki "Labajās mājās" dzīvo tik ilgi, kamēr viņiem tiek atrasti labi un gādīgi saimnieki. Dažu suņu un kaķu uzturēšanās laiks patversmē ir pāris dienas vai nedēļas, bet citu – pat vairāki gadi.
 
Patversme "Labās mājas" tika uzcelta un arī šobrīd darbojas, pateicoties ziedojumiem. Uz laiku, kamēr suņi un kaķi tajā uzturas, uzņemamies pilnu atbildību par dzīvniekiem, un šajā laikā vēlamies tos nodrošināt ar visu nepieciešamo.
 
Atšķirībā no pašvaldību patversmēm, kurās uzņemtajiem dzīvniekiem finansējums ir nodrošināts pirmajām 14 dienām, "Labajās mājās" 90 % dzīvnieku jau no uzņemšanas brīža jāuztur par saviem līdzekļiem. Taču "Labajām mājām" nav "savu līdzekļu", ir tikai sabiedrības atbalsts - ziedojumi, kuri paver iespēju palīdzēt.
 
Katram nelaimē iekļuvušam četrkājim - pazudušam, pamestam, cietušam autoavārijā, piesietam mežā pie koka, iebāztam maisā un pakārtam kokā vai izmestam grāvmalā – varam steigties palīgā un nogādāt drošībā tikai tad, ja Tu esi atbalstījis "Labās mājas"! Ja atbalsti patversmi, tad mēs viņiem spējam nodrošināt dzīvi. Ja atbalsta nav, patversme pārvēršas tukšās sienās.
 
"Labo māju" iemītnieki vienmēr ļoti priecāsies par ikdienā vajadzīgām lietām. Tās ir šādas:
- Profesionāla vai pusprofesionāla kucēnu, kaķēnu sausā barība un konservi. Mazuļiem un to pilnvērtīgai attīstībai mēs taču vēlamies labāko, vai ne?
- Pieaugušu suņu un kaķu sausā barība, konservi, našķi suņiem.
- Segas, pledi, gultu pārklāji, dvieļi, palagi, gultasveļa, kas noder dzīvnieku guļvietām.
- Pavadas, siksniņas.
- Suņu un kaķu guļvietas, it īpaši suņiem plastmasas vannu veidā.
- Saimniecības preces: grīdu, trauku mazgāšanas u.c. kopšanas līdzekļi.
- Makulatūra (to nododam pārstrādei un visa saņemtā nauda tiek izmantota patversmes vajadzībām). Iespējams, ne vien Tu, bet arī Tava darbavieta nododot makulatūru –tā var palīdzēt dzīvniekiem!