Novadā uzlabo ielu apgaismojumu

.

Apgaismojums1 450Šī gada martā mūsu novadā tika uzsākta jaunu un modernu gaismekļu uzstādīšana vairākās Carnikavas novada ielās. 
 
Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansētā projekta "Gaismas objektu nomaiņa Carnikavas novadā" ietvaros kopumā martā tika uzsākta esošo lampu nomaiņa ar LED gaismekļiem šādās ielās un ceļu posmos: Carnikavā – Jūras, Līču, Vēju, Garā un Rožu ielās; Garciemā – Mežciema ielā un ceļa posmā Jaunbrieži – Garupes stacija; Kalngalē – Cīruļu, Ērgļu, Vanagu un Zīlīšu ielās; Lilastē – Lilastes un Ziemeļu ielās.
 
LED (Light Emitting Diode jeb gaismu izstarojoša diode) izceļas ar visaugstāko energoefektivitāti no šobrīd esošajiem ielu apgaismojuma risinājumiem, un tas ir arī videi draudzīgs. "LED apgaismojums ir daudz efektīvāks par nātrija gaismekļiem. Viena lampa, kas iepriekš bija uzstādīta minētajās ielās, vidēji patērēja 110 vatus, savukārt viena jaunā LED gaismekļa patēriņš ir 52 vati," skaidro pašvaldības aģentūras „Carnikavas Komunālserviss" galvenais enerģētiķis Guntis Orlovskis.
 
Lai taupītu elektroenerģiju, projekta ietvaros tika izvēlēti gaismekļi ar automātisku jaudas samazinājumu, un nakts laikā sešas stundas tie strādās ar jaudu, kas samazināta par 30%. Būtiski, ka jaunais apgaismojums arī kalpos ilgāk. Ja, piemēram, nātrija spuldzēm darba mūžs vidēji ir 24 000 stundas, LED gaismekļiem tas ir līdz pat 60 000 stundām.
 
Projekta kopējās izmaksas ir EUR 202 421,33, savukārt attiecināmās izmaksas ir EUR 158 810,04, no kurām KPFI finansējums ir EUR 103 226,52 un pašvalības aģentūras „Carnikavas Komunālserviss" izmaksas – EUR 55 583,52.
 
Tiek plānots, ka pēc projekta īstenošanas tiks sasniegts vismaz 97 687,50 kWh liels patērētās elektroenerģijas ietaupījums gadā. Tāpat projekta ietvaros paredzēts samazināt oglekļa dioksīda emisiju vismaz par 38,78 tonnām CO2 gadā.
 
KPFI liels
Share on Facebook Tweet