20. janvārī tautas namā ar “Latviešu sapni” un ēnu teātri aizsāks jaunu izstāžu ciklu

.

MAZ Bailigie latviesi2018. gadā aicinām ikvienu ļauties sapņiem par nākotnes Latviju un latviešiem! 20. janvārī plkst. 16.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” norisināsies Latvijas simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas sapņi” atklāšana.

To iesāks grafiķes un dizaina mākslinieces Agneses Bules mākslas un sociālais projekts “Latviešu sapnis”, kas ir autores domu un mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas un identitātes pasaulē.

“Latviešu sapnis” ar labsirdīga humora izjūtu aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas ir radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule un latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Izstādes atklāšanas dienā Latvijas Kultūras akadēmijas jaunie aktieri aicinās klātesošos iesaistīties interaktīvā “Latviešu sapņu ēnu teātrī”, kurā viņi izspēlēs mākslinieces Agnese Bules darbu motīvus, kas skatītājiem būs jāatmin. Savukārt pati māksliniece ļaus izzīlēt savu īpašo latvieša sapni.

Kopš 2016. gada tautas nams “Ozolaine” piedāvā izstāžu ciklu triloģiju, kas tika atklāts ar ciklu “Latvijas matērija” un 2017. gadā turpinājās ar ciklu “Latvijas gars”. Kopā ar māksliniekiem un dažādu radošo profesiju pārstāvjiem izstādēs un pasākumos Carnikavā bija iespēja piedzīvot un atklāt materiālo un garīgo latviešu pasaules izjūtu.

Turpmākās izstādēs šī gada laikā būs iespēja izsapņot, kādu vēlamies redzēt valsts nākotni un mūs pašus nākotnes Latvijā. Martā tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde “Sapņu ķērāji”, maijā mākslinieki un ikviens novada iedzīvotājs varēs iesaistīties mākslas dienu akcijās, bet bērni Ģimenes dienas ietvaros kopā ar mākslinieci Indru Sproģi veidos animētu sveicienu Latvijai dzimšanas dienā. Jūnijā tiks atklāta modes dizaina izstāde “Nākotnes latvietis”, septembrī izstādē “Pirmviela” satiksies dzeja un vizuālā māksla, un noslēgsies cikls ar tēmu “Sākums”, simboliski atverot vārtus jaunai simtgadei.

Plašāk par kultūras norisēm Carnikavas novadā: kultura.carnikava.lv

A. Saprovska
Share on Facebook Tweet