16. septembrī plkst.14.00 neparasta izrāde bērniem, plkst.18.00 Dzejas dienu performance “Pirmviela”

.

Pirmviela 800Dzejas dienu ietvaros Carnikavas tautas namā “Ozolaine” 16. septembrī norisināsies divi mākslas notikumi, kas paredzēti gan maziem, gan lielākiem mākslas līdzradītājiem un cienītājiem.

Septembris ir vārda spēka un poēzijas laiks, kad piedāvājam meklēt šīs mākslas saskarsmes trajektorijas arī citiem radošās izpausmes veidiem. 16. septembrī, svētdienā, plkst. 14.00 bērnus, sākot no triju gadu vecuma, kopā ar vecākiem un lielākajiem brāļiem un māsām aicinām uz neparastu piedzīvojumu – zīmējumu un objektu izrādi “Vilks”, ko piedāvā zīmējuma teātris.

Vilks Carnikava 800– Vai zināt, kurš ir vilks?
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku lielu svītru.
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku garu skaņu.
– Es esmu vilks! Jo es vilku vilku!

Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu. Pēkšņi tajā sāk rotaļāties gleznotāja, mūziķis, aktrise un režisors. Mazo skatītāju acu priekšā viņi spēlējas ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci. Nepilnas stundas laikā baltās sienas ir klātas krāsainām gleznām, kas, šķiet, saplūst un kustas gluži kā multfilmā, telpu ir piepildījusi mūzika un dažādi dzīvnieki, bet bērni tiek aicināti uz skatuves zīmēt un spēlēties kopā ar aktieriem. Izrāde ir latviešu valodā, tā ilgst stundu. Izrādē piedalās: gleznotāja – Anda Lāce, aktieri – Marta Grase, Kārlis Derums, Varis Klausītājs. Izrāde notiek ar VKKF atbalstu.

Jau pēc pāris stundām tajā pašā dienā – plkst. 18.00 – turpināsim neparasto mākslu sintēzes spēli ar mūzikas, mākslas un dzejas performanci “Pirmviela”. Performances laikā satiksies krāsa un attēls – Kristīne Kutepova, skaņas plūsma - Artūrs Kutepovs, kustības trajektorija – Kristīne Rublovska un dzejas vārds Ausma Perons. Mākslinieki meklēs skaņas, kustības, vārda un attēla pirmvielu – kopēju saskarsmes platformu, kas ļauj veidot vienotu mākslas telpu. Gleznas, kas taps pasākuma laikā, kā arī audio celiņš veidos izstādi, kas tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma līdz 2. novembrim.

Izstāde norisinās izstāžu cikla “Latvijas sapņi” ietvaros, kas veltīta Latvijas simtgadei. Izstādes skatāma darbadienās plkst. 12.00–17.00 vai citos laikos, iepriekš piesakoties pa tālruni 29541105.

Ieeja Dzejas dienu pasākumos ir bez maksas.

Plašāk par kultūras norisēm Carnikavas novadā: kultura.carnikava.lv.

A. Saprovska
Share on Facebook Tweet