Carnikavas novada komandai pilns medaļu komplekts Latvijas III Ziemas olimpiādē

.

Sports Laima KlauzaNo 6. līdz 8. martam Siguldā, Tukumā, Valmierā, Priekuļos un Ventspilī norisinājās Latvijas III Ziemas olimpiāde, kurā piedalījās mūsu novada slēpotāji un Carnikavas sieviešu kērlinga komanda.

Distanču slēpotāja Laima Klauža olimpiādē ieguva sudraba un bronzas medaļu, bet sieviešu kērlinga komanda Latvijas III Ziemas olimpiādē izcīnīja zelta godalgu.

Pirmo medaļu Carnikavai atnesa jau pirmā sacensību diena, kad distanču slēpotāja Laima Klauža izcīnīja bronzu sprinta distancē. Neveiksmi sprinta distancē piedzīvoja novada sportists Juris Ģērmanis, kuram kritiens liedza turpināt cīņu par medaļām, un viņš ierindojās 26. vietā.

Sprinta distancē uz starta līnijas šajā dienā stājās vēl virkne Carnikavas komandas pārstāvji – Rolandam Rudzītim 40. vieta, Edgaram Bričonokam – 42. vieta, Kārlim Baltacim – 46. vieta, Krišjānim Grigalinovičam 59. vieta, bet Andrim Laveiķim – 62. vieta sprintā.

Savukārt Carnikavas sieviešu kērlinga komanda - Una Ģērmane, Žaklīna Litauniece, Ieva Bērziņa un Iluta Linde - piektdien Tukuma ledus hallē ar pārliecinošu sniegumu savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras – pār Ventspils un Jūrmalas komandu.

Sports kerlings

Otrajā sacensību dienā uz starta līnijas stājās distanču slēpotāji klasiskajā distancē, kur sieviešu konkurencē Laima Klauža pārliecinoši izcīnīja sudraba medaļu, atpaliekot no uzvarētājas, Aizkraukles komandas slēpotājas Andas Muižnieces par 14 sekundēm, bet madonieti Kitiju Auziņu atstājot aiz sevis par gandrīz veselu minūti.

Ļoti labu sniegumu klasiskajā distancē rādīja arī Carnikavas vīrieši: Jurim Ģērmanim 4. vieta, Rolandam Rudzītim – 17. vieta un Krišjānim Grigalinovičam – 45. vieta.

Šajā dienā Carnikavas kērlinga meitenēm norisinājās pēdējā spēle apakšgrupā, kurā pārliecinoši tika uzvarēta Viesītes komanda, kas ļāva Carnikavas komandai savā apakšgrupā izvirzīties 1. vietā.

Sacensību pēdējā diena bija veiksmīga mūsu kērlingistēm – pusfinālā pārliecinoši tika uzvarēta Rīgas komanda, finālā – arī Jelgavas komanda, un Carnikavas sieviešu kērlinga komanda kļuva par Latvijas III Ziemas olimpiādes čempionēm.

Svētdien Siguldā jau gluži pavasarīgos laika apstākļos norisinājās stafete distanču slēpošanā vīriešiem, kurā Carnikavas komandas sastāvā startēja Juris Ģērmanis, Rolands Rudzītis, Kārlis Baltacis un Edgars Bričonoks. Ar ļoti labu sniegumu 13 komandu konkurencē carnikavieši ierindojas 8. vietā.

Šajā olimpiādē Carnikavas novads tika pārstāvēts arī kalnu slēpošanā, kur slaloma disciplīnā vīriešu konkurencē Kristaps Bergmanis izcīnīja 10. vietu.

Atbalstīt sportistus Siguldas distanču slēpošanas trasē bija ieradusies arī Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica un priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska.

Mūsu sportistiem olimpiāde ir noslēgusies veiksmīgi, taču galīgā vieta komandu kopvērtējumā Latvijas III Ziemas olimpiādē vēl nav zināma, jo 14. martā notiks sacensības bobslejā. Patlaban ar izcīnītajām zelta, sudraba un bronzas medaļām Carnikava 20 pašvaldību konkurencē ierindojas 9. vietā.

Apsveicam visus mūsu sportistus, novada sporta draugus un atbalstītājus ar veiksmīgu Carnikavas startu Latvijas III Ziemas olimpiādē! Latvijas IIII Ziemas olimpiādes fotogalerija www.sports.carnikava.lv