Drukāt

Tumšajā laikā lietosim atstarotājus

.

AtstarotajiStatistikas dati liecina, ka ik gadu rudenī strauji palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš gājēji un velobraucēji. Vakaros ātrāk satumst, tāpēc ikvienam ir svarīgi atcerēties par mazu, bet nozīmīgu lietu – atstarotāju, lai pasargātu sevi un pārējos ceļu satiksmes dalībniekus.
  
Pašvaldības policija atgādina, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, ir jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements, vai arī jātur rokā iedegts lukturītis.
 
Atstarotājs ir jālieto ne tikai tādēļ, ka to nosaka ceļu satiksmes noteikumi, bet gan tādēļ, ka tas ir nepieciešams Jūsu un Jūsu bērnu drošībai, veselībai un pat dzīvībai.
 
Iegādājoties bērnam apģērbu, lūgums vecākiem pēc iespējām drēbes, apavus un somu izvēlēties ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Ja tas nav iespējams, atstarotājs ir jāpiesprauž pie apģērba un tam brīvi jākustas ceļa braucamās daļas pusē.
 
Aicinām vecākus rādīt pozitīvu piemēru saviem bērniem, nēsājot atstarotājus ikdienā, kā arī lieku reizi atgādināt, cik svarīgi lietot atstarotāju tumšajā laikā. Rūpēsimies par savu un mazo novadnieku drošību!
 
Carnikavas novada pašvaldības policija
Share on Facebook Tweet