Rakstos

Drukāt

Aicinām novadniekus piedalīties Lāčplēša dienas un valsts svētku pasākumos

.

JUbilejas vaks 80011. novembrī plkst. 15.00 aicinām uz Lāčplēša dienai veltītu pasākumu Carnikavas Novadpētniecības centrā, bet plkst. 17.00 sāksies Lāpu gājiens no Carnikavas pamatskolas uz Svētku laukumu.
 
Novadpētniecības centrā svečturu gatavošanas darbnīcā būs iespēja izgatavot īpašus gaismas lukturīšus, ko paņemt līdzi lāpu gājienā. Būs arī sarunas ar vēsturniekiem-zemessargiem, veiklības pārbaudes un iespēja pielaikot Pirmā pasaules kara karavīru ekipējumu, kā arī ieklausīties Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Kristapa Upelnieka dēla Egīla Upelnieka vēstījumā. Pasākuma viesus cienās ar siltu tēu, pie ugunskura skanēs karavīru dziesmas. Noslēgumā visi kopā dosies uz Carnikavas pamatskolu, no kurienes plkst. 17.00 sāksies Lāpu gājiens uz Svētku laukumu (pulcēšanās gājienam no plkst. 16.30).  Kā allaž Lāčplēša dienā, noliksim svecītes pie pieminekļa "Atceroties", godinot karavīrus, kas atdevuši dzīvības par savas zemes brīvību, un varēs cienāties ar putru karavīru lauku virtuvē. 
 
18. novembrī plkst. 15.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" uz valsts svētku koncertu "Virs galvas mūžīgs piena ceļš" aicina Carnikavas sieviešu koris "Undīne", kamerkoris "Vēja balss" un tautas deju kolektīvi "Arnika" un "Tacis".
 
Pasākumā tiks atklāta arī Latvijas valsts simtgadei veltīta akcija "No sirds uz sirdi", kuras laikā būs iespēja nosūtīt atklātnes tautiešiem ārzemēs.
Atklātnes ir tapušas 2016. gadā izstāžu cikla "Latvijas matērija" papīra izstādes atklāšanas laikā, kur viesojās papīrmākslas darbnīca "Viktora vēstules". Kopā ar darbnīcas meistarēm ikvienam bija iespēja izveidot savu atklātni – veltījumu Carnikavas novadam. Pēc tam izstādes laikā un sociālajos tīklos norisinājās balsošana par sev tīkamākajām atklātnēm un piecas atklātnes, kas ieguva vislielāko balstu skaitu, šobrīd tiks izdotas kā pastkartes. Pastkartes būs iespēja sūtīt sev zināmajiem tautiešiem, kas devušies ārpus Latvijas un aicināt kopīgi svinēt Latvijas valsts simtgadi 2018. gadā Carnikavā.
 
Visus pastkartīšu autorus aicinām saņemt sevis veidotās atklātnes koncerta laikā vai pēc pasākuma tautas namā "Ozolaine".
 
Gaišus svētkus!
Share on Facebook Tweet