Novadpētniecības centrs turpina apkopot ņovadnieku liecības par 1991.gada janvāra barikāžu laiku

.

Helmuts Aakis 9 8002021. gada janvārī aprit 30 gadu kopš dramatiskajiem notikumiem Rīgā, kad desmitiem tūkstoši cilvēku no visas Latvijas devās uz Rīgu ar smago tehniku, baļķu kaudzēm, būvmateriālu kravām un apņēmību aizstāvēt Trešās Atmodas pārmaiņu procesus un tik tikko atgūto valsts neatkarību. Godinot barikāžu aizstāvjus, 20.janvāra vakarā Carnikavā iedegsim piemiņas ugunskurus.

Barikādēm – 30! 1991.gada janvāra barikāžu aizstāvju piemiņai 20.janvārī iedegsim ugunskurus

.

Barikadem 30 gadi Facebook posts 80020. janvārī pieminam barikādes – trauksmaino laiku, kad tauta bez ieročiem, bet saliedēta un ar vienprātību stājās pretī bruņotam pārspēkam ar mērķi nosargāt Latvijas neatkarību. Lai gan šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ Carnikavā neaicinām pulcēties pie piemiņas ugunskura, 20.janvārī, kad satumsīs, ugunskuri Carnikavā simboliski tiks iedegti Gaujmalā (Atpūtas ielas galā), Svētku laukumā un pie Carnikavas Novadpētniecības centra.

Sporta kompleksā notiek sniega pūšana, novadniekiem pieejama ledus arēna

.

sniega putejs 88133Sagaidīti piemēroti laika apstākļi sniega pūšanai Sporta kompleksā Smilšu ielā 1, lai sniega segu saglabātu un kompleksā izveidoto slēpošanas trasi varētu izmantot pēc iespējas ilgāk. Ledus arēna novadniekiem ir atvērta katru dienu (ieeja no Jūras ielas puses) un lūdzam ņemt vērā, ka vienlaicīgi tajā nevar atrasties vairāk par 10 cilvēkiem.

Sākas darbs pie ielu un ceļu infrastruktūras uzlabojumiem

.

stacijas ielaPašvaldības aģentūrā “Carnikavas Komunālserviss” tiek gatavoti iepirkumi, lai drīzumā sāktu darbu pie plānotajiem uzlabojumiem ielu un ceļu infrastruktūrā novadā. Carnikavas novada dome 2021. gada budžetā piešķīrusi 85 000 eiro lielu finansējumu ielu un ceļu remontdarbiem. Lielākā daļa paredzēto līdzekļu tiks izmantota stāvokļa uzlabošanai ielās ar grants segumu un asfaltbetona atjaunošanai atsevišķos ielu posmos.
Share on Facebook Tweet