Rakstos

Drukāt

Apbalvoti novada labākie sportisti

.

Laureats7521. februārī tautas namā „Ozolaine" norisinājās ikgadējais pasākums „Carnikavas novada sporta laureāts 2013", kura laikā ar naudas balvām un pateicības rakstiem tika sveikti pagājušā gada 49 novada veiksmīgākie sportisti un deviņi viņu treneri. 
 
Tāpat piemiņas balvas saņēma nominanti, kurus novadnieki noteica interneta aptaujā -  2013. gada populārākie sportisti, treneri un arī aizvadītā gada sportiskākais novada deputāts.
 
Kopumā aizvadītajā gadā vislielākie panākumi bija novada orientieristiem un cīņas sporta veidu pārstāvjiem – džudo, sambo un kikboksā. Tā piemēram Mārtiņš Upinieks Starptautiskajā čempionātā kikboksā ieguva bronzas medaļu, Ralfs Rūsiņš Eiropas jaunatnes Olimpiskajā festivālā izcīnīja 5. vietu džudo, Linda Circene ieguva 12. vietu Pasaules čempionātā sambo.
 
Kā zināms, orientēšanās sports jau izsenis bijis populārs sporta veids daudzu carnikaviešu ģimenēs vairākās paaudzēs pēc kārtas – Edgars Bričonoks Pasaules čempionātā orientēšanās sportā izcīnīja 7. vietu, bet viņa mamma – Laima Klauža Latvijas čempionātā orientēšanās sportā ieguva 1. vietu. Par labiem sasniegumiem orientēšanās sportā naudas balvas saņēma vēl 11 novadnieki.
 
Jau otro gadu pēc kārtas Carnikavas novadu veiksmīgi pārstāv Miglānu ģimene tādā sporta veidā kā petanks – mamma Ginta un meita Laura pērn izcīnījušas 1. vietu Latvijas čempionātā petankā, bet tētis Māris un dēls Gatis – 2. vietu Latvijas čempionātā. Miglānu ģimene bija arī tie, kas aizvadītajā vasarā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā petankā.
 
Savukārt visās lielākajās skriešanas sacensībās ar lieliskiem panākumiem Carnikavas novadu prezentē Lūšu ģimene – Ināra Lūse pērn izcīnījusi 2. vietu Pasaules spēlēs veterāniem, Kārlis Lūsis ieguvis 1. vietu kalnu skriešanas lielākajā pasākumā Latvijā un Jānis Lūsis ieguvis bronzas medaļu Latvijas veterānu čempionātā.
 
Milzīgiem sportiskiem panākumiem bagāts iepriekšējais gads bijis mūsu novada riteņbraucējiem – pērnā gada labākais Latvijas riteņbraucējs, carnikavietis Toms Skujiņš izcīnījis 5. vietu Pasaules čempionātā riteņbraukšanā. Labākā novada riteņbraucēja Justīne Brūvere „Tele2 Rīgas velomaratonā 2013" kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā izcīnīja 3. vietu. Vienības braucienā 3. vietu vīru konkurencē ieguva carnikavietis Jānis Kaupe, bet viss Carnikavas novads jau atkal Vienības braucienā bija trešais kuplāk pārstāvētais novads tūlīt aiz Rīgas un mājiniekiem – Siguldas novada. Tāpat Latvijas kausa izcīņā MTB riteņbraukšanā sudraba godalgu izcīnīja mūsu novadnieks Kristaps Knops.
 
Carnikavieši bija, ir un būs arī turpmāk veiksmīgi sportisti, pārstāvot Latvijas valsti dažādu izlašu sastāvos – Evita Rudzīte Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvā pērn izcīnīja 5. vietu Pasaules čempionātā florbolā, bet Una Ģērmane Pasaules čempionātā kērlingā Latvijas izlases sastāvā ieguva 12. vietu. Savukārt Unas vīrs Juris Ģērmanis aizvadījis lielisku, sportiskiem panākumiem bagātu sezonu distanču slēpošanā, bet dēls Rolands Ģērmanis ar labiem panākumiem spēlē florbolu Carnikavas komandas sastāvā.
 
Šiem un vēl daudziem citiem mūsu sportistiem, treneriem un sporta funkcionāriem lielu paldies teica Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska, Carnikavas sporta centra vadītājs Roberts Raimo un Centrālās administrācijas vadītājs Imants Pastors.
 
Šī gada sākumā Carnikavas sporta centrs internetā veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu novadā populārāko sporta veidu, sportistu, treneri, kā arī 2013. gada sportiskāko deputātu. Kopumā vairāki simti carnikaviešu izteica savu viedokli minētajā aptaujā un rezultāti par sasniegumiem aizvadītajā gadā ir sekojoši:
- Labākā novada sportiste – Ināra Lūse,
- Labākais novada sportists – Toms Skujiņš (Toms ir saņēmis arī 2013. gada Latvijas labākā riteņbraucēja balvu),
- Labākais novada treneris – Ivars Zvirbulis (futbols),
- Sportiskākais Carnikavas novada deputāts – Roberts Raimo,
- Populārākais basketbolists – Jānis Ābols (basketbola klubs „Carnikava"),
- Populārākais florbolists – Gatis Miglāns (florbola klubs „Carnikava"),
- Populārākais sporta veids – florbols!
 
Carnikavas sporta centrs vēlreiz sveic visus novada sportistus un viņu trenerus un novēl sportiskiem panākumiem bagātu arī šo gadu. Tāpat Carnikavas sporta centrs saka milzīgu paldies visiem, kas palīdzēja pasākuma veidošanā: Ludvigam Jemeļjanovam par brīnišķīgajām dziesmām, Carnikavas improvizācijas teātrim „PLIT" un tautas nama „Ozolaine" vadītājam Imantam Vekmanim.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Kozlovska
Carnikavas sporta centrs
Tālr. +371 29561366
E-pasts: