Arī Carnikavā aicinās uz klusuma pārgājienu ar Gaujas klausīšanos

.

Gauja-0563 800Lai godinātu Latvijas dabas un kultūrvēsturisko vērtību – Gaujas upi – un aicinātu ieklausīties dabā un mūzikā, šovasar iecerēts projekts "Klausies Gauju", kurā piedalīsies arī Carnikavas pašvaldība.
 
No 2. jūnija līdz 11. augustam "Klusuma pārgājieni ar Gaujas klausīšanos" desmit piektdienu vakaru saulrietos notiks īpašās dabas un kultūrvēstures vietās visas Gaujas tecējumā. Pārgājienu iecere ir atjaunot XX gadsimta 70.gadu tradīciju, kad tolaik tikko izveidotajā Gaujas nacionālajā parkā (GNP) Siguldā pa upi slīdošā laivā skanēja mežraga spēle.
 
Pasākumu vietās klusuma un Gaujas klausītājus sagaidīs īpaši klusuma gidi un aizvedīs līdz akustiskām un ainaviskām vietām Gaujas krastos, kur būs iespējams klausīties Gaujas tecējuma un akustisku instrumenta saspēli.
 
Klusuma un Gaujas klausīšanās pārgājieni notiks:
2. jūnijā plkst. 21.30 Elku kalnā Amatas novadā pie Gaujas izteces avotiem
9. jūnijā plkst. 21.30 Dabara ezerā Vecpiebalgas novadā
16. jūnijā plkst. 21.30 pie Rutkaviņas dabas takas Rankas pagastā Gulbenes novadā
30. jūnijā plkst. 21.30 Lejasciemā Gulbenes novadā
7. jūlijā plkst. 21.30 Gaujienā Apes novadā
14. jūlijā plkst. 21.00 pie Gūdu ieža Līgatnes novadā
21. jūlijā plkst. 21.00 pie Velnalas Siguldas novadā
28. jūlijā plkst. 21.00 pie Katlapieža Inčukalna novadā
4. augustā plkst. 21.00 pie Baltezera kanāla Ādažos
11. augustā plkst. 20.30 pie Gaujas grīvas Carnikavā
 
Projektu realizē biedrība "Ozollīči" kopā ar Amatas, Vecpiebalgas, Gulbenes, Apes, Līgatnes, Inčukalna, Ādažu un Carnikavas novadu pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldi. Projekts norisinās ar a/s "Latvijas valsts meži" atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017 finansiālu atbalstu.
 
Sīkāka informācija par katra pārgājiena laiku un pulcēšanās vietu tiks paziņota divas nedēļas pirms pārgājiena attiecīgās pašvaldības mājaslapā, kā arī projekta "Klausies Gauju" feisbuka lapā.