Aktuālu, vispusīgu informāciju saistībā ar Covid-19 uzziniet oficiālajā vietnē covid19.gov.lv

.

Covid oficiala vietne 800Jau vēstīts, ka 2020.gada pavasarī Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām izveidoja vienoto tīmekļvietni covid19.gov.lv, kurā vienuviet apkopota oficiālā informācija par drošības pasākumiem un Covid-19 izplatību, lai iedzīvotājiem būtu ērti atrast interesējošo. Informācija vietnē tiek aktualizēta ik dienas.

Tīmekļvietnē ir atrodamas aktuālākās ziņas saistībā ar Covid-19 izplatību (arī krievu valodā). Ir izveidota sadaļa Kopsavilkums, kur īsi un konkrēti ir apkopota aktuālā informācija par drošības pasākumiem un ierobežojumiem (arī krievu valodā).

Vietnes apmeklējuma dati rāda, ka lietotāji vairāk interesējas par informāciju, kas saistīta ar Covid-19 simptomiem un iespējām veikt testu.

Tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa Par Covid-19 (arī krievu valodā), kurā apkopta būtiskākā informācija:

· Bezmaksas Covid-19 analīzes - apkopota informācija par to, kam pienākas bezmaksas analīzes un kur tām var pieteikties (krievu valodā)
· Covid-19 vakcīna – apkopota uzticama informācija par to, kā darbojas vakcīna un kā vakcinācija norisināsies Latvijā (krievu valodā)
 
Lai sniegtu informāciju par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kurus skāruši Covid-19 ierobežojumi, ir izveidota sadaļa par Atbalsta pasākumiem, kurā izskaidrots, kādā apmērā un kam pieejams atbalsts, kā tam var pieteikties (krievu valodā). Būtiska ir sadaļa par atbalsta pasākumiem tieši skaistumkopšanas nozarē (krievu valodā).

Sadaļā Biežāk uzdotie jautājumi var atrast atbildes uz aktuālajiem jautājumiem par rīcību Covid-19 izplatības laikā (arī krievu valodā).

Tīmekļvietnes sadaļā Covid-19 statistika pieejams statistikas datu atspoguļojums:

Jāuzsver, ka statistikas dati automātiski tiek publicēti covid19.gov.lv, tiklīdz tos ir publicējis Slimību profilkases kontroles centrs.

Informācija ir pieejama arī lietotājiem ar īpašām vajadzībām, jo tīmekļvietnē ir iespēja izvēlēties kontrastu un palielināt burtu izmēru, kā arī tekstus ir iespējams mašīnlasīt.

Vietnes veidotāji aicina ikvienu izmantot publicēto informāciju, lai vairotu izpratni par Covid-19 pandēmiju un to, kā mēs katrs varam rīkoties, lai mazinātu saslimšanas riskus un saņemtu atbalstu.

Share on Facebook Tweet