Aicinām novadniekus 13. novembra vakarā uz O.Vācieša 85. jubilejas pasākumu LNB

.

FB vacietis13. novembrī, atzīmējot dzejnieka Ojāra Vācieša 85. dzimšanas dienu, Carnikavas novada dome sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību aicina novadniekus uz dzejniekam veltītu pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā. Sākums plkst. 20.00, ieeja pasākumā ir bez maksas.

Plkst. 19.00 no Carnikavas tautas nama “Ozolaine” aties bezmaksas autobuss, kurš novadniekus vedīs uz pasākuma vietu, bet pēc pasākuma - atpakaļ uz Carnikavu.  

Pasākumā jau 16. reizi tiks pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, atklās dzejas ierakstu albumu “Runā Ojārs Vācietis” un izrādīs īpaši dzejnieka jubilejai veidotu koncertuzvedumu “Būs pali”, pirmatskaņojot jaundarbus korim ar O. Vācieša dzeju.

Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. 2003. gada Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas novada domi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, bet kopš 2011. gada prēmiju pasniedz Carnikavas novada dome. Tās laureātu vidū ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūvers, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs.

Jubilejas pasākumā atklās Ojāra Vācieša biedrības, Ojāra Vācieša muzeja un apgāda “Upe tuviem un tāliem” izdoto dzejas ierakstu albumu “Runā Ojārs Vācietis”, kurā 13 audio diskos apkopoti O. Vācieša balss ieraksti.

Kā notikuma kulminācija iecerēts koncertuzvedums “Būs pali”, kurā skanēs kora mūzika un solo dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kā arī tiks pirmatskaņotas Ojāra Vācieša 85. jubilejai veltītas oriģinālkompozīcijas – komponista Artura Maskata dziesmu cikls ar dziesmām “Meiteņu valsis”, “Dod rokas savas” un “Liepziedā”, kā arī komponista Edgara Raginska jaundarbs jauktam korim “Nedaliet bēdas”.

Koncertuzvedumā dziedās Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” (diriģents Jurģis Cābulis), Rīgas kamerkoris “Ave Sol” (diriģents Andris Veismanis), solisti Mārtiņš Zvīgulis un Katrīna Paula Felsberga, aktieri Vilis Daudziņš un Jānis Kronis.

O. Vācieša prēmija pirmoreiz tika pasniegta 1984. gadā, par tās laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

Share on Facebook Tweet